DZIEŃ PATRONÓW SZKOŁY – 12 czerwca 2015 r.

12 czerwca 2015r. świętowaliśmy Dzień Patronów Szkoły (NGK) – bł. abp. A. J. Nowowiejskiego i bł. bp. L. Wetmańskiego – biskupów z Płocka, męczenników II wojny światowej.

EUCHARYSTIA.

Mszy św. przewodniczył ks. dr Paweł Niewinowski, nauczyciel fizyki i profesor w WSD w Płocku, który w tym roku świętuje XV rocznicę święceń kapłańskich. Podczas kazania postawił uczestnikom liturgii pytanie o wierność wyznawanej wierze w Chrystusa. Dziś w czasach niepokoju – podkreślał –  trzeba sobie takie pytania zadawać, by zwyciężyć jak bł. Arcybiskup gdy przyjdzie chwila próby.
W kontekście męczeństwa Biskupów z Płocka wspominano również innych męczenników II wojny światowej – absolwentów naszego liceum. Na dzień dzisiejszy mamy potwierdzone informacje o 16 absolwentach, którzy zginęły w obozach koncentracyjnych, 6 zabitych podczas II wojny światowej i 1 więzionego w Ostaszkowie i zamordowanego w Twerze przez sowietów. 

ZABAWA – RYWALIZACJA MIĘDZY KLASAMI

Festiwalem piosenki dziecięcej i testem dla wydelegowanych z klas uczniów na OMNIBUSA szkół rozpoczął się czas zabawy. Potem już tylko klasowa rywalizacja: rzut piłką koszykową (odpowiedzialny: ks. Paweł), bieg z przeszkodami (odpowiedzialny: p. L. Kowalski); rzut piłką lekarską (odpowiedzialny: p. S. Pajewski); tabliczka mnożenia na czas (odpowiedzialna: p. M. Marszałek – Pajewska); bieg w workach (odpowiedzialna: p. I. Szymańska – Kijek); bieg z jajkiem na łyżce (odpowiedzialny: p. S. Krzeski); marsz po kartonach na czas (odpowiedzialna: p. Aleksandra Bartosiak). Dzięki wspaniałej pogodzie, ogromnemu zaangażowaniu uczniów oraz wzorowej współpracy uczniów z nauczycielami i na odwrót, można powiedzieć: bawiliśmy się przednio. W klasyfikacji końcowej, choć wszyscy czuliśmy się zwycięzcami, rywalizację wygrała klasa IIa NGK, a OMNIBUSEM SZKÓŁ została Aleksandra Kępczyńska z klasy I KLO. Gratulujemy!!! 

TEATR

To co zobaczyliśmy miedzy godziną 12.00 a 13.00 przerosło nasze oczekiwania. Zadaniem każdej klasy była inscenizacja wyznaczonej „sztuki”.
Klasa I a – przedstawienie LOKOMOTYWY JULIANA TUWIMA
Klasa I b – przedstawienie RZEPKI JULIANA TUWIMA
Klasa II a – choreografia do piosenki Eney Radio hello
Klasa II b – choreografia do piosenki Mrozu muzyki jak nie my to kto?
Klasa III a – pantomima bajki o Kopciuszku
Klasa III b – pantomima bajki o Czerwonym Kapturku
Klasa I KLO – prezentacja koncertu zespołu ZAKOPOWER
Klasa II KLO – prezentacja koncertu zespołu HAPPYSAD
Chodź wiedzieliśmy, że mamy zdalną młodzież i wszyscy maja w sobie jakieś talenty, to jednak dziś te zdolności zadziwiły nas wszystkich, bo spotęgowały się i znalazły wyraz na szkolnej scenie: od tańców z dobrą własną choreografią aż po granie na szczotce jak na gitarze; od rzepki, która urosła do ludzkich wielkości aż po wilka w wilczej skórze na plecach; od lokomotywy, która naprawdę jeździła aż po perkusję z koszy na śmieci. Ogromne gratulacje dla wszystkich „teatrów”. Teatr jak się patrzy. Zresztą obejrzyjcie sami zdjęcia w naszej galerii.

MECZ PIŁKARSKI i PODSUMOWANIE.

Tradycyjnie odbył się mecz piłki nożnej NGK kontra KLO. Mecz był bardzo zacięty, po remisie 3:3 nastąpiła seria rzutów karnych, w której lepsi okazali się licealiści.

Podczas podsumowania ks. Piotr pogratulował dzisiejszym zwycięzcom i podziękował wszystkim uczestnikom tego dnia (nauczycielom, uczniom i gościom) – bo to był naprawdę dobry dzień. Następnie nagrodził laureatów Sikorskiej Ligii Zadaniowej i wręczył podziękowania osobom tworzącym, choćby w najmniejszym stopniu, RADIO u KOSTKÓW. Podziękowania popłynęły do: Magdy Rajewskiej, Justyny Śliwińskiej, Eweliny Cichockiej, Tomka Zalewskiego, Adriana Żaka– z klasy II KLO, Zuzi Liszewskiej, Oliwii Roman, Kasi Osowskiej i Weroniki Ejnik – z klasy I KLO,  Karoliny Kiljan i Oli Piaseckiej – z klasy III KLO, Basi Siecińskiej i Oli Żendarskiej – z klasy II NGK oraz do najważniejszej osoby całego przedsięwzięcia, bez której by ono nie zaistniało, TOMASZA ŻMIJEWSKIEGO.

To był naprawdę dobry dzień. Dzięki wielkie dla wszystkich!!!